Militaria
Co warto wiedzieć o replikach ASG?

Co warto wiedzieć o replikach ASG?

Można zaobserwować, że airsoft z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Należy jednak mieć świadomość, że w omawianej grze wykorzystywane są repliki broni. Nie wszyscy jednak wiedzą, jakie kwestie powinno się wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji o ich wyborze. Czym dokładnie powinna się cechować dobra replika ASG? Dlaczego najlepszym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w markową amunicję?

Jakie wyróżniamy rodzaje replik ASG?

Można zaobserwować, że airsoft z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie można wyróżnić kilka rodzajów replik ASG. Należy wśród nich wymienić repliki gazowe, elektryczne oraz sprężynowe. Pierwsze muszą być przeładowywane przez użytkownika przed oddaniem strzału. Godny uwagi jest również fakt, że po wymianie magazynka można bez większego problemu zwolnić zamek, który następnie zatrzyma się w tylnej pozycji po wykończeniu magazynka. Z kolei relikt sprężynowe trzeba przeładowywać po każdym oddanym strzale. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się rozwiązania elektryczne. Nikogo nie powinien dziwić ten fakt, ponieważ możliwe jest z nich oddawanie strzałów ciągiem.

Jaką replikę wybrać w pierwszej kolejności?

Osoby, które są zainteresowane udziałem w rozgrywce muszą najpierw zaopatrzyć się w repliki. Nie można oczywiście pod żadnym pozorem zapomnieć o amunicji i ochronie oczu. Godny uwagi jest fakt, że repliki gazowe będą dodatkowo wymagały kapsuł CO2 lub Green Gaz. Użytkownikom, którzy postawią na repliki elektryczne, potrzebne będą ładowarka i akumulator. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że osoby zainteresowane mogą zainwestować w wybrane przez siebie akcesoria w zależności od indywidualnych preferencji i upodobań.

Jakie kulki będą najlepszym możliwym rozwiązaniem?

Osoby, które są zainteresowane udziałem w rozgrywce muszą najpierw zaopatrzyć się w repliki

Rekomendowane jest zainwestowanie w markową amunicję. Gwarantują one bowiem najwyższą jakość. Ponadto ich używanie zdecydowanie zmniejsza ewentualne uszkodzenie repliki. Warto zwrócić szczególną uwagę na moc wybranej przez siebie repliki. Kolejnym etapem powinno być dostosowanie do niej masy kulek.

Czy w trakcie rywalizacji można używać kulek z farbą?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że podczas gry w Airsoft nie zaleca się stosowania kulek z farbą. Mogą one bowiem przyczynić się do uszkodzenia broni na skutek pęknięcia w magazynku czy lufie. Należy również mieć świadomość, że ich używanie całkowicie mijałoby się z celem. Godny uwagi jest fakt, że po trafieniu w cel wspomniane kulki nie pękną. Oznacza to tym samym, że farba będzie zupełnie zbędnym elementem.