Helikon UTP
Helikon UTP – spodnie taktyczne

Helikon UTP – spodnie taktyczne

Jeżeli jesteś zagorzałym miłośnikiem survivalu lub bushcraftu, to wiesz doskonale jak istotny jest dobór właściwej odzieży do działalności w terenie. Jedną z podstaw w takim wypadku jest para sprawdzonych spodni taktycznych. Mnogość dostępnych stylów, opcji tkanin i funkcji sprawia, że wybór może wydawać się nieskończony. Warto jednak zdecydować się na produkty renomowanej marki, takiej jak firma Helikon-Tex.

Krótko o firmie Helikon-Tex

Ta powstała w 1983 roku polska firma, od wielu już lat dostarcza na rynek tekstylia o charakterze militarnym. O jej popularności i szybkim rozwoju świadczyć może wpisanie jej na ekskluzywną listę „Potęg Biznesu”, czyli marek, które zanotowały niezwykle dynamiczny wzrost wartości rynkowej.

Jako ciekawostkę warto tutaj dodać, że odzież firmy Helikon-Tex (w tym spodnie taktyczne) przebiła się do kultury popularnej. Marka zaistniała wśród kostiumów na planach przebojowych seriali: „House of Cards” oraz „Halo: Nightfall”.

Jeżeli jesteś zagorzałym miłośnikiem survivalu lub bushcraftu, to wiesz doskonale jak istotny jest dobór właściwej odzieży do działalności w terenie

Spodnie taktyczne Helikon UTP

Prawidłowo skrojone spodnie taktyczne naśladują mundury wojskowe z wyodrębnionymi cechami bojowymi, takimi jak głęboko osadzone kieszenie cargo, które zapewniają dużo miejsca do przechowywania i wygodne przenoszenie. Nie inaczej jest w przypadku spodni taktycznych Helikon UTP.

Główną rolę pełni oczywiście prawidłowo dobrany materiał, świetnie sprawdzający się w trudnych warunkach terenowych, często zbliżonych do bojowych. Mowa tutaj o nieśmiertelnej mieszance bawełny i polibawełny Ripstop. Bawełna, poliester i spandex robią swoje i spodnie wykonane z takiego materiału zapewniają wysoką wytrzymałość i odporność na warunki pogodowe.

Niemniej istotną kwestią jest zestawowi celowo, rzec by można „taktycznie”, rozmieszczonych kieszeni. Jak zwykle schowki do przechowywania magazynków do broni i telefonów komórkowych są potraktowane priorytetowo. Szerokie tylne kieszenie pomieszczą przedmioty codziennego użytku, takie jak portfel i notes polowy, a mniejsze pomieszczą składany nóż, długopis lub magazynki. Wewnętrzne, nisko profilowe kieszenie mieszczą magazynki lub pałki taktyczne.

Prawidłowo skrojone spodnie taktyczne naśladują mundury wojskowe z wyodrębnionymi cechami bojowymi, takimi jak głęboko osadzone kieszenie cargo, które zapewniają dużo miejsca do przechowywania i wygodne przenoszenie

Cechy i zalety spodni bojowych Helikon UTP

Obszerna przestrzeń do przechowywania i specjalistyczne kieszenie sprawiają, że ten styl jest idealny na wycieczki do lasu, dni strzeleckie i sytuacje bojowe, kiedy najważniejsza jest wydajność i swoboda przemieszczania.

Zalety i cechy tych spodni taktycznych można podsumować w postaci poniższej listy:

  • wytrzymały materiał oparty na mieszance Ripstop
  • 12 nisko profilowych, funkcjonalnych kieszeni
  • wzmocnione szwy na kolanach
  • praktyczny zamek błyskawiczny na rzepy
  • mała waga
  • szeroki wybór wariantów kolorystycznych.